Kdo jsem?

Olga Cermanová

Výtvarnice na volné noze (malířka, grafička, ilustrátorka)

Jsem výtvarnice s cestovatelskou duší, pocházející z Brna a žijící už dlouhá léta v Praze. Umělecké geny jsem zdědila po otci Pavlu Cermanovi. Táta byl malíř, surrealista a v pravém slova smyslu bohém. Kromě táty a bohémského prostředí můj výtvarný směr formovaly výtvarné školy a obory, které jsem studovala. Baví mě abstraktní tvorba i realismus. V profesionální sféře se zaměřuji na portréty a malování na zeď.

Malování portrétů

Malba portrétu je pro výtvarníka opravdová výzva. Nejen pro to, že zachytit charakteristické rysy portrétovaného je těžké samo o sobě. Skutečný umělec dokáže zachytit i něco z duše a povahy portrétovaného, a navíc ještě do díla vloží i něco ze svého cítění, takže výsledný obraz nepostrádá originální umělecký výraz. A o to já se snažím.

Studium

Vystudovala jsem propagační grafiku, vědeckou kresbu a ilustraci na Střední škole uměleckých řemesel v Brně (1997–2001) a následně výtvarnou výchovu a vizuální tvorbu pro SŠ na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně (2001–2006), kde jsem se věnovala různým výtvarným technikám (kresba, malba, grafika) i digitálním médiím (počítačová grafika/grafický design, kinematografická tvorba).

Ukázka z mé tvorby

V poslední dekádě moji tvorbu výrazně ovlivňuje cestování v Asii (hlavně Indie a Nepál). Snažím se zachytit atmosféru míst, která na mě zapůsobila. 

Více informací o mé tvorbě najdete zde: